Home / Lajme / Maqedoni / Tanja Fajon: Të ndërpritet dhuna, situata në Kumanovë është alarmante

Tanja Fajon: Të ndërpritet dhuna, situata në Kumanovë është alarmante

Shkup, 10 maj – Eurodeputetja sllovene Fatjon e shqetësuar për ngjarjet e Kumanovës

“Më vjen keq për jetët e humbura dhe personat e plagosur, dhe jam shumë e shqetësuar për shkak të situatës politike të tensionuar, ku partia në pushtet dhe opozita nuk mund të bisedojnë me gjuhën e mirëkuptimit dhe bashkëpunimit”, tha Fatjon.

“Protestat e javës së kaluar treguan se sa të pakënaqur janë qytetarët nga pushteti i tanishëm, por e gjithë kjo që po ndodhë në Kumanovë është alarmuese.

Me rëndësi është të ndërprehet dhuna, të pengohet eksalimi i situatës”, tha Tanja Fatjon, eurodeputetja sllovene.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *