Home / Lajme / Maqedoni / Tetova dhe fshatrat e Malsië së Sharrit do të flejnë të qetë

Tetova dhe fshatrat e Malsië së Sharrit do të flejnë të qetë

11 Maj – Sot në disa media u tha se ka lëvizje në Malësinë e Sharrit, por Televioni Koha demanton këto zëra

Qytetarët e Tetovës dhe fshtrat e Malsisë së Sharrit sonte janë të qetë, rreth orës 18;00 fluturoi një helikopter mbi malsinë e Sharrit dhe disa media plasuan lajmin se edhe në Tetovë do të ndodh si në Kumanovë, por stafi jonë menjëher mori prononcim nga zëdhënsi i policisë dhe konfirmoi se nuk ka asgjë për tu friksuar por vetëm bejnë ndrimin e policëve.

Televiioni Koha vazhdimisht e ka ndjekur situatën në Tetovë dhe rrethin dhe nuk ka asgje shqetësuese deri në këto momente. Banorët e Malësisë së Sharrit u shprehën se gjendja është e qetë dhe se nuk ka nevojë për panik nga ana e banorëve .

Shpresojmë që kjo gjendje që e ka kapluar Maqedoninë të kalojë dhe qytetarët e këtijë vendi të ndihen të sigurtë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *