Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi: Nuk kam gisht në inskenimin e konfliktit në Kumanovë (Video)

Thaçi: Nuk kam gisht në inskenimin e konfliktit në Kumanovë (Video)

23 Maj – Lideri i PDSH’së, Menduh Thaçi ka thënë se ka qenë në dijeni për konfliktin në Kumanovë.

Ai ka thënë se ka qenë i informuar shumë më parë për këtë situatë.

Por, ai mohon se ka pasur gisht ne inskenimin e konfliktit shqiptaro-maqedonas.

” Realisht kemi pasur informacione paraprake”, thotë ai.

Thaçi ka treguar se është i gatshëm të ulet dhe te bisedoj me liderin e BDI’së, Ali Ahmetin.

” Po i bëjë ftesë publike që ne të dy të takohemi një ditë”, thotë ai në një intervistë në Klan Kosova.

Por, ai thotë se kjo është e vështirë të arrihet. Pasi sipas tij unë po foli për tokën Ahmeti po flet për mjegulla une po flas për të vrarët e aksionit të Kumanovës ai flet për inskenime dhe për gjera të tjera e jo për situatën aktuale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *