Home / Lajme / Maqedoni / Thyhen xhamat e Qeverisë, policëve u kërkohet të ikin në shtëpi

Thyhen xhamat e Qeverisë, policëve u kërkohet të ikin në shtëpi

5 maj-Pjesa më e madhe e demonstruesve bërtasin se nuk do të shkojnë në shtëpi dhe se do të qëndrojnë para Qeverisë, dhe nga policia kërkojnë të tërhiqen dhe të shkojnë në shtëpi.

Sipas Nova TV informojn se protestuesit janë të provokuar nga qëndrimi i policisë ndaj nënës së Martin Neshkovskit nuk kanë ndaluar duke hedhur me vezë dhe objekte ndaj qeverisë, duke thyer kështu edhe disa dritare.

E gjithë fasadë nga para është shkatërruar, dhe sonte kanë vazhduar thirrjet për dorëheqjen e Qeverisë dhe kryeministrit Nikolla Gruevski.

Pjesa më e madhe e demonstruesve bërtasin se nuk do të shkojnë në shtëpi dhe se do të qëndrojnë para Qeverisë, dhe nga policia kërkojnë të tërhiqen dhe të shkojnë në shtëpi.

Protestuesit ende qëndrojne para qeverisë dhe thonë që nuk largohen deri sa kryeministri Gruevski të jep dorëheqje

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *