Home / Lajme / Maqedoni / “Tigrat” publikojnë fotografitë e tetë kolegëve të vrarë në Kumanovë

“Tigrat” publikojnë fotografitë e tetë kolegëve të vrarë në Kumanovë

10 Maj – ”Tigrat” kanë postuar një fotografi nga kolegët e vrarë në Kumanovë

Njësia speciale ”Tigrat” kan postuar një foto nga kolegët e tyre që luftuan në Kumanovë.

8 policë mbetën të vrarë dhe 38 të plagosur nga sulmi i Kumanovës ku policia e Maqedonisë u ballafaqua me një grup të armatosur.

Sipas MPB-s ky grup i armatosur ka qenë grupi më i rezikshëm në Ballkan. Kjo u vërtetua pasi grupi i armatosur luftoi 2 ditë me një forcë shtetërore.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *