Home / Lajme / Maqedoni / Tre civilë të vrarë, një vajzë dhe prindërit e saj?

Tre civilë të vrarë, një vajzë dhe prindërit e saj?

Kumanovë, 09 Maj – Pas disa orë luftime në qytetin e Kumanovës jo zyrtarisht flitet se është vrar një vajzë tetëvjecare dhe prindët e saj.

Një vajzë tetëvjecare dhe prindët e saj kanë mbetur të vrarë gjatë aksionit policor në Lagjen e Trumave në Kumanovë, njoftojnë për “Lajm” banorë të kësaj lagjeje. Sipas tyre bëhet fjalë për anëtarë të një familje që jeton afër ambulancës shtetërore në këtë lagje. Nuk dihet nëse ata kanë humbur jetën gjatë granatimeve, ose gjatë shkëmbimit të zjarrit mes policisë.

Ky lajm ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *