Home / Lajme / Maqedoni / Valon Kabashi, midis Beogradi, 1 muaj para se të vritet në Kumanovë: Këtu do valojë flamuri kuq e zi

Valon Kabashi, midis Beogradi, 1 muaj para se të vritet në Kumanovë: Këtu do valojë flamuri kuq e zi

16 Maj – “A po e shihni këtë foto. Një lis i vogël është. Do ta shihni edhe flamurin kuqezi, mbajeni mend atë që po ju them”, u shpreh Kabashi atëherë.

Tridhjetëvjeçari nga fshati Opterushë e Rahovecit, Valon Kabashi, ka humbur jetën në luftimet e ashpra me Policinë dhe Ushtrinë maqedonase në Kumanovë.

Ai është në mesin e 10 shqiptarëve të vrarë, e që rezistuan deri në vdekje.

Në rrjetin social Facebook, më datë 1 prill, figuron një postim i Valon Kabashit. Ai shihet në mes të Beogradit, ku ka shkruar se aty do të valojë flamuri kombëtar.

“A po e shihni këtë foto. Një lis i vogël është. Do ta shihni edhe flamurin kuqezi, mbajeni mend atë që po ju them”, u shpreh Kabashi atëherë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *