Home / Lajme / Maqedoni / Vëllai i Neshkovskit paralajmëron edhe për sot protesta

Vëllai i Neshkovskit paralajmëron edhe për sot protesta

6 maj-Ai kërkon përgjegjësi nga MPB dhe jo vetëm dorëheqje të disa individëve.Përveç se në Shkup, protestë është paralajmëruar edhe në Manastir, ora 18.

Aleksandar Neshkovski vëllai i shkupjanit të vrarë Martin, për “Plusinfo” ka deklaruar se protestat kundër policisë do të vazhdojnë çdo ditë, në vendin dhe kohën e njëjtë, transmeton “Lajmpress”.

Ai kërkon përgjegjësi nga MPB dhe jo vetëm dorëheqje të disa individëve.

Përveç se në Shkup, protestë është paralajmëruar edhe në Manastir, ora 18.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *