Home / Lajme / Maqedoni / Vllau i Ermira Memetit proteston kundër qeverisë së tijë!!!

Vllau i Ermira Memetit proteston kundër qeverisë së tijë!!!

18 Maj – Dje u mbajt një protestë nga Lsdm-ja opozitare, ku Zoran Zaev kërkon dorëheqjen e Nikolla Gruevskit

Protesta e djeshme shpalosi disa gjëra që Shqiptarëve nuk u shkonte ndërmend. Protesta e djeshme filloi vetëm me himnin Maqedonas u anashkalua aj i Shqiptarëve dhe zgenjeu protestuesit shqiptar. Pastaj Zaev kërkoi një minut heshtje vetëm për 8 policë Maqedonas që u vranë në aksionin e Kumanovës duke i haruar edhe ata Shqiptar që u vranë në këtë aksion.

Në protestën e djeshme ka marr pjesë edhe Zamir Memeti vllau i Deputetes së Bdi-së Ermira Memeti që momentalisht gjendet në Amerikë, por Ermira dje nga rjeti social Facebook, kërkoi dorëheqjen e qeverisë e më pastaj u ba pishman dhe kërkoi vetëm dorëheqjen e Gruevskit .
Ri kujtojmë opinjonin se Vllau i Ermirës merr 2 apo 3 paga, nga kjo qeveri ku ai kërkon dorëheqjen e Gruevskit.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *