Home / Lajme / Maqedoni / VMR-DPMNE i reagon Petre Shilegovit

VMR-DPMNE i reagon Petre Shilegovit

4 maj-Tashmë edhe LSDM-së I është e qartë se kjo nuk kalon tek qytetarët. Edhe ky serial destruktiv, si dhe tjerat nuk e kanë marrë mbështetjen nga qytetarët, sepse ata I lexuan renat e tyre dhe qëllimet e sfhehta të cilët janë në dëm të qytetarëve dhe shtetit”, thonë nga VMRO-DPMNE- ja. Tv Koha.

VMRO-DPMNE, ka reaguar ndaj deklaratave të zëdhënësit të LSDM-së Petre Shilegov.Sipas VMRO-DPMNE-së, gjithnjë është duke u rritur nervozizmi tek LSDM-ja nga dëshmitë që të ekzistojnë për liderin e tyre. “Petre Shilegov tenton të manipulojë me rastin Puç, ku ekzistojnë dëshmi juridike dhe pranim për përzeirjen e Zaevit në skenar destruktiv me të cilin dëshiron të vij në pushtet. tërësisht është zbuluar plani I Zaevi, Verushevskit dhe bashkëpuntorëve të tyre që të shtyjnë në krizë Maqedoninë, dhe në atë mënyrë të realizojnë qëllimet e shërbimeve të huaja të cilët nuk I mendojnë mirë Maqedonisë dhe më pas të vijnë në pushtet pa votat e qytetarëve. Tashmë edhe LSDM-së I është e qartë se kjo nuk kalon tek qytetarët. Edhe ky serial destruktiv, si dhe tjerat nuk e kanë marrë mbështetjen nga qytetarët, sepse ata I lexuan renat e tyre dhe qëllimet e sfhehta të cilët janë në dëm të qytetarëve dhe shtetit”, thonë nga VMRO-DPMNE- ja. Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *