Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE mban kongresin partiak, Gruevski pa rivalitet

VMRO-DPMNE mban kongresin partiak, Gruevski pa rivalitet

2 maj-Por, paralelisht në anën tjetër po zhvillohet një lëvizje e re e dalur nga kjo parti, e cila synon që të promovojë frymën e re tradicionale të VMRO-DPMNE. Kjo lëvizje po udhëhiqet nga ish-shefi i diplomacisë Nikola Dimitrov dhe disa përkrahës të tjerë

Partia VMRO-DPMNE sot do të zhvillojë kongresin partiak në Kumanovë, ku lideri i deritanishëm Nikola Gruevski është i vetëm në garën për një mandat të ri. Organet partiake informuan sot deri pasdite është dorëzuar vetëm kandidatura e Gruevskit dhe nuk ka kandidatë të tjerë që synojnë kreun partiak.

Më tej thuhet se pas kandidaturës së tij qëndrojnë themelues, shumica absolute e delegatëve, degëve partiake dhe forume tjera partiake.

Por, paralelisht në anën tjetër po zhvillohet një lëvizje e re e dalur nga kjo parti, e cila synon që të promovojë frymën e re tradicionale të VMRO-DPMNE. Kjo lëvizje po udhëhiqet nga ish-shefi i diplomacisë Nikola Dimitrov dhe disa përkrahës të tjerë

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *