Home / Lajme / Maqedoni / Vmro-ja do të na integrojë drejt Srbisë dhe Rusisë

Vmro-ja do të na integrojë drejt Srbisë dhe Rusisë

19 Maj – Mbrëmë Vmro Dpmne mbajti mitingun e saj për ti matur se kush ka më shumë aktivist Vmro apo Lsdm

Vmro mbrëmë mbajti mitingun e tijë ku kishte një masë të konsiderushme njerëzish, sipas media pro qeveritare kishte mbi 100.000 persona prezent.

Dallimi në mes mitingut të Vmro-së dhe Lsdm-së ishte tek flamujt që valviteshin, Lsdm-ja opozitare kishte flamuj të Maqedonisë, Shqipërisë,
Turqive, dhe Romëve, kurse në mitingun e Vmrosë vërehesgin një numër i madh simpatizantësh me flamuj të Serbisë dhe Rusisë.

Kjo le të kuptohet se Vmro nuk është në rrugën e Amerikës dhe Be por është rrugës së Rusisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *