Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Gruevski dhe Ahmeti të shpjegojnë se kush po e destabilizon Maqedoninë! (VIDEO)

Zaev: Gruevski dhe Ahmeti të shpjegojnë se kush po e destabilizon Maqedoninë! (VIDEO)

Shkup, 09 Maj – Zoran Zaev doli me press konferencë dhe kritikoi qeverinë e Maqedonisë.

LSDM-ja u bën thirrje qytetarëve për qetësi dhe gjakftohtësi, që të mos dorëzohen ndaj skenarëve të zymta për shkaktimin e konflikteve dhe destabilizimin e Mekdonnisë, tha lideri i partisë, Zoran Zaev një konferencë për shtyp, transmeton Tv Koha.

” E ftojë Nikolla Gruevskin që të del para qytetarëve për të shpjeguar se kush, pse dhe për çfarë qëllimi po e destabilizon vendin. Nëse dhe pse strukturat kriminale nga territori i vendeve fqinje hyjnë në Maqedoni. Kush e ka organizuar dhe për çfarë qëllimi. Të njëjta gjë duhet të bëjë edhe Ali Ahmeti”, tha Zaevi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *