Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Qëllimi ynë është fundi i Gruevskit

Zaev: Qëllimi ynë është fundi i Gruevskit

Shkup, 12 Maj – “Dorëheqjet e Gordana Jankullovskës, Mile Jakakievskit dhe Sasho Mijallkovit nuk janë qëllimi jonë përfundimtar. Kjo është vetëm një hap deri në fundin e Gruevskit”, shkruan në profilin e tijë kryetari i LSDM-së Zoran Zaev.

Zoran Zaev para pak çastesh në faqen e tij në facebook ka shkruar se nuk është koha për triumfalizëm, pas dorëheqjeve të bëra.

“Dorëheqjet e Gordana Jankullovskës, Mile Jakakievskit dhe Sasho Mijallkovit nuk janë qëllimi jonë përfundimtar. Kjo është vetëm një hap deri në fundin e Gruevskit”, shkruan në profilin e tijë kryetari i LSDM-së Zoran Zaev.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *