Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Urko ka rrahur 20 forca speciale “Ujqërit”

Zaev: Urko ka rrahur 20 forca speciale “Ujqërit”

15 Maj – Kemi të bëjmë me njerëz në përgjegjshëm në pushtetin e Nikolla Gruevski dhe në shërbimet e sigurisë.

Urko urdhëroi forcat policore me njohuritë e Gruevski dhe Jankullovskës. Sa dhe çfarë “urkovci” kanë vënë në shërbimet e sigurimit. Urko origjinali ka rrahur 20 pjesëtarë të njësive speciale “Ujqërit”, tha sot lideri i LSDM-së Zoran Zaev.

” Siç e kishte Gruevski Urko, ashtu kishte edhe Mijalkovi, Utkën. Ai ishte një sherif lokal në Strugë dhe u vendosote armë në kokë”, shtoi Zaev.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *