Home / Lajme / Maqedoni / Zaevi sonte do të flejë para qeverisë me qindra aktivistë

Zaevi sonte do të flejë para qeverisë me qindra aktivistë

17 Maj – Kryetari i Lsdm-së Zoran Zaev do të flejë para qeverisë me qindra aktivistë

Qindra njerëz sonte do të flejnë para qeverisë në shenjë proteste kundër qeverisë aktuale të Nikolla Gruevski dhe kërkon dorëheqjen e tij.

Udhëheqësi i LDSM-së Zoran Zaev njoftoi sot, se qytetarët do të flejnë para qeverisë deri në dorëheqjen e Gruevskit.

Shpresojmë që Gruevski të japë dorëheqje sa më shpejtë se përndryshe qytetarët duhet 2 vite e më tepër të flejnë para qeverisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *