Home / Lajme / Maqedoni / Zaevi, Talat Xhaferi dhe Imer Aliu po marrin pjesë në mbledhjen e Këshillit të sigurimit

Zaevi, Talat Xhaferi dhe Imer Aliu po marrin pjesë në mbledhjen e Këshillit të sigurimit

Shkup, 10 maj – Ivanov ka thirrur në mbledhjen e këshillit të sigurimit edhe përfaqësuesit Shqiptarë.

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev tashmë po merr pjesë në mbledhjen e Këshillit të sigurimit që u thirr nga kryetari i Maqedonisë Gjorgje Ivanov.

Përskaj ftesës për Ali Ahmetin, lideri i BDI-së, nga kjo parti në mbledhje ka dërguar përfaqësuesin e saj Talat Xhaferi.

Ndërsa nga PDSH po merr pjesë Imer Aliu.

Zaevi deklaroi se pjesëmarrja e tij është rezultat i shqetësimit të LSDM-së për gjendjen e sigurisë në vend.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *