Home / Lajme / Maqedoni / Ziadin Sela vizitoi Kumanovën

Ziadin Sela vizitoi Kumanovën

13 Maj – Kryetari i Strugës Ziadin Sela vizitoi Kumanovën dhe lagjen e Trimave

Kryetari i Strugës, Ziadin Sela, ka vizituar sot “Lagjen e Trimave” në Kumanovë, ku ditë më parë u zhvillua aksioni policor, ku mbetën të vrarë 22 persona dhe shumë shtëpi u dogjën dhe shkatërruan.

Sela këtë vizitë e bën vetëm dy ditë pas kthimit nga Shtetet e Bashkuar të Amerikës, ku për rreth dy javë zhvilloi takime të rëndësishme në Kongresin amerikan dhe me veprimtarë të çështjes shqiptare në Amerikë.

Gjatë vizitës Sela ka bashkëbiseduar me banorët e kësaj lagjeje , pos Selës Kumanovën e vizitoi edhe Levizja Besa.Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *