Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në Fshatin Pallçisht, lëndohen lehtë 3 perona

Zjarr në Fshatin Pallçisht, lëndohen lehtë 3 perona

16 Maj – Shpërthen bombola e gazit, dhe lëndohen 3 persona dhe digjet një veturë e tipit Audi në Fshatin Pallçisht të Tetovës

Sot rreth orës 14:15 në Fshatin Pallçisht të Tetovës ka shpërthyer një zjarr në një shtëpi ku la të lënduar 3 persona lehtë.
Nga ky zjarr të lënduar janë pronari i shtëpisë gruaja e tijë dhe një person tjeter si dhe është djegur në tërësi një veturë e tipit Audi që e posedonte vet pronari.Tv Koha

Pesonat e lënduar janë dërguar në spitalin klinik të Tetovës, ku pas dhënies së ndihmës së nevojshme do të lëshohen për kurim shtëpiak.

Zajrrfiksit kanë shkuar menjëher në vendin e ngjarjes me 3 automjete dhe me 8 zjarrfiksa ku menjëherë e kanë lokalizuar zjarrin që të mos përhapet tek shtëpitë për rreth./Televizioni Koha
Kryeshefi i Zjarrfiksave Uka paralajmëron qytetarët që sa më shumë të kenë kujdes nga përhapjet e zjarrit sepse rezikojnë jetë njerëzish.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *