Home / Lajme / Maqedoni / Zoran Zaev do ta publikojmë Monstrën

Zoran Zaev do ta publikojmë Monstrën

16 Maj Sot Zoran Zaevi në press konferencën e tijë theksoi se do ta publikojë rastin Monstra

Zaev tha se u ka borxh qytetarëve edhe një bombë e ajo është vrasja e Smilkovcit rasti Monstra, por këtë bombë nuk do ta publikojë shpejtë pasi pret qe të relaksohen rethanat në vend.

Zaev theksoi qe çdo gjë që kemi në duar do ta publikojmë, por tani për tani do ti ndërpret bombat deri sa të mbahen protestat e paralajmëruara nga opozita maqedonase. Nesër më 17 Maj pritet protesta më e madhe e organizuar ndonjëherë nga opozita.

Vallë pse mendon Zaevi që kur të relaksohet situata do ta publikojë Monstrën mos vallë Shqiptarët nuk kanë gisht tek ky rast makaber, nëse din diçka më tepër Zaevi duhet ta publikojë sepse shumë njerëz janë të arrestuar dhe pombahen nëpër burgje si dhe shumë shtëpi u bastisën nga policia Maqedonase.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *