Home / Lajme / Maqedoni / Zyrtare: 14 “terroristë” dhe 8 policë të vrarë në Kumanovë

Zyrtare: 14 “terroristë” dhe 8 policë të vrarë në Kumanovë

10 Maj – Tetë policë dhe 14 persona të cilët po quhen “terroristë” janë vrarë në betejën njëditore të armatosur në zonën shqiptare të Kumanovës, ka thënë qeveria e Maqedonisë të dielën.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme maqedonas,e Ivo Kotevski, ka thënë gjatë një konference për media se 37 policë janë plagosur në një operacion që nisi të shtunën në mëngjes në qytetin e Kumanovës, raporton Reuters. Ai tha se nuk ka raportime për viktima në civilë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *