Home / Lajme / Maqedoni / Ambasada Amerikane: Maqedonia ka nevojë për reforma të thella

Ambasada Amerikane: Maqedonia ka nevojë për reforma të thella

4 qershor-Përmes një deklarata të lëshuar të mërkurën, Ambasada Amerikane në Shkup thekson se katër drejtuesit e partive ranë dakort për forcimin e institucioneve të vendit dhe ripohuan angazhimin e tyre drejt procesit të integrimeve Euro-Atlantike, përmes forcimit të marrëdhënieve ndëretnike dhe atyre të fqinjësisë së mirë.

Ambasada Amerikane në Shkup duke përshëndetur marrëveshjen e arritur dje nga qeveria dhe opozita thekson se Maqedonia ka nevojë për reforma të thella në të ardhmen për të përmirësuar klimën demokratike.

Përmes një deklarata të lëshuar të mërkurën, Ambasada Amerikane në Shkup thekson se katër drejtuesit e partive ranë dakort për forcimin e institucioneve të vendit dhe ripohuan angazhimin e tyre drejt procesit të integrimeve Euro-Atlantike, përmes forcimit të marrëdhënieve ndëretnike dhe atyre të fqinjësisë së mirë.

Rruga drejtë së ardhmes nuk do të jetë e lehtë dhe do të kërkojë bashkëpunimin e gjithë udhëheqësve të Maqedonisë, thekson Ambasada Amerikane në Shkup.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *