Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohet deputeti i VMRO-së, Vasko Naumovski

Arrestohet deputeti i VMRO-së, Vasko Naumovski

27 Qershor – Diaspora maqedonase sot ka qenë dëshmitar i ngjarjes kur deputeti i diasporës i VMRO-së Vasko Naumovski është arrestuar nga ana e pjesëtarëve të policisë së Manastirit.

Arsyeja ka qenë mosparaqitja e tij në disa herë para gjykatësit hetues në Manastir.

Deputeti Naumovski është arrestuar në Hotelin Epinal ku dhe qëndron zyrtarisht.

Informacionin e ka konfirmuar edhe bashkëshortja e tij Gordana Naumovska e cila kishte parë ngjarjen e cila kishte tentuar përmes celularit të saj të fotografojë, por siç tha ajo, “edhe pse bëhet fjalë për provokim ajo ka ngelur e qetë edhe pse ka frikë nga procedurat e të kaluarës”, njofton ekkluzivisht Falanga.com.eu

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *