Home / Lajme / Maqedoni / Dështojnë bisedimet në Bruksel

Dështojnë bisedimet në Bruksel

11 Qershor – Liderët nuk kanë arritur marrëveshje rreth çështjeve kyçe, formimin e Qeverisë teknike dhe bartësin e postit të kryeministrit në atë Qeveri

Bisedimet kanë përfunduar tashmë pa sukses. Liderët nuk kanë arritur marrëveshje rreth çështjeve kyçe, formimin e Qeverisë teknike dhe bartësin e postit të kryeministrit në atë Qeveri. Deri tani nuk ka detaje zyrtare. Bisedimet mes 4 liderëve politik zgjatën rreth 12 orë gjatë ditës së sotme, me ndërmjetësim të euro-komisarit Johanes Han. Ende nuk dihet se si do të zhvillohen tentativat për zgjidhjen e krizës më tej.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *