Home / Lajme / Botë / Diskoja përfshihet nga flakët, qindra të plagosur në Tajvan

Diskoja përfshihet nga flakët, qindra të plagosur në Tajvan

29 qershor-Më shumë se 180 njerëz kanë lëndime serioze. Në video nga vendi i ngjarjes shihet një top i madh në flakë që papritur zgjerohet mbi parkun dhe dëgjohen njerëzit se si bërtasin duke u larguar nëpër flakë

Më shumë se 500 vetë u plagosën në një shpërthim në një park ujor në Tajvan.

Incidenti ndodhi në parkun Formoza në Nju Taipei.

Aksidenti ndodhi kur pluhuri me ngjyrë ishte hedhur mbi të pranishmit në një koncert, e cila dyshohet se pikërisht kjo substancë ka shkaktuar zjarrin.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies tha se 510 njerëzit e plagosur janë duke marrë trajtime në 38 spitale.

Më shumë se 180 njerëz kanë lëndime serioze. Në video nga vendi i ngjarjes shihet një top i madh në flakë që papritur zgjerohet mbi parkun dhe dëgjohen njerëzit se si bërtasin duke u larguar nëpër flakë

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *