Home / Lajme / Maqedoni / “Do ta vras Safet Izetin me kallash (bomba 38)”

“Do ta vras Safet Izetin me kallash (bomba 38)”

16 Qershor – Musa Xhaferi thotë se i ka thënë diçka “atij shokut të Izetit prej” Gostivarit, kurse më pas dëgjohet zëri i Beqir Hasanit duke u kërcënuar se “do ta vrasë me kallash Safet Izetin”.

Lideri I LSDM-së Zoran Zaev në kuadër të bombës 38 ka publikuar edhe një bisedë për të cilën thotë se është mes zëevndëskryenministrit Musa Xhaferi dhe kryetarit të degës së BDI-së në Cair, Beqir Hasani. Në këtë bisedë Musa Xhaferi thotë se i ka thënë diçka “atij shokut të Izetit prej” Gostivarit, kurse më pas dëgjohet sëri i Hasanit duke u kërcënuar se “do ta vrasë me kallash Safet Izetin”.

“Unë I thash atij Safet Izetit se ma të parin të cilit do të ja q* nën me kallash do të jtë ai”, dëgjohet zëri për të cilin Zave thotë se është i Hasanit. Më pas dëgjohet zëri i Xhaferit duke kërkuar prej Hasanit që të ruajë gjakftohtësinë dhe duke prmtuar se do të bisedojë me atë “zamenikun”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *