Home / Lajme / Botë / Këto metoda të ekzekutimit nga ISISI-i do ju trondisi

Këto metoda të ekzekutimit nga ISISI-i do ju trondisi

23 qershor-Diku tjetër në këtë video, militantët e ISIS janë filmuar brutalisht duke vrarë të burgosurit të mbyllur në një makinë, duke i hedhur në erë me raketa-hedhës, ndërsa një grup tjetër i xhihadistëve kanë lidhur me zinxhir një sërë të burgosurve për fyti me një mjet shpërthyes të cilët më pastaj e kanë shpërthyer.

Xhihadistët që luftojnë për shtetin islamik në Irak kanë vrarë brutalisht pesë të burgosur, të cilët i kanë mbyllur në një kafaz metalik dhe i kanë fundosur në një pishinë.

Pamjet janë regjistruar në kalanë e ISIS-it, Mosul, videoja e pështirë shtatë minuta e gjatë që është përdorur nga një kamera e shtrenjtë nënujore, ka filmuar të gjithë skenën e tmerrshme.

Menjëherë pas kësaj, kafazi nxirret përsëri nga uji, me njerëzit e vdekur, që kanë qenë të akuzuar për spiunazh, shihet shkuma nga goja e tyre dhe si ata qëndrojnë të palëvizshëm në dyshemen e kafazit, të grumbulluar në krye me njëri-tjetrin.

Diku tjetër në këtë video, militantët e ISIS janë filmuar brutalisht duke vrarë të burgosurit të mbyllur në një makinë, duke i hedhur në erë me raketa-hedhës, ndërsa një grup tjetër i xhihadistëve kanë lidhur me zinxhir një sërë të burgosurve për fyti me një mjet shpërthyes të cilët më pastaj e kanë shpërthyer.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *