Home / Lajme / Maqedoni / Lezhë:Qëllohet me qytën e pistoletës një militant i PD-së

Lezhë:Qëllohet me qytën e pistoletës një militant i PD-së

21 qershor-Ishte dhe kandidati i PD-së Fran Frrokaj i cili ka hedhur një lum akuzash ndaj përfaqësuesve të LSI-së dhe Monika Kryemadhit se po tentojnë të blejnë vota në Lezhë

Incident në lagjen Skënderbeg të Lezhës. Një përfaqësues i PD-së me emrin Gentian Frrokaj dhe i afërm i kandidatit të djathtë të PD-së Fran Frrokaj është goditur ne tytën e armës nga disa persona ende të paidentifikuar.
Ngjarja është regjistruar rreth orës 11:00. Nga informacionet e përfaqësuesit e PD-së personi në fjalë ka shkuar për të monitoruar situatën pas informacionet.
“Ishin 7 persona, 4 të armatosur tre të paarmatosur. I kanë qëlluar me qytën e pistoletës” thotë i dëmtuari
Ishte dhe kandidati i PD-së Fran Frrokaj i cili ka hedhur një lum akuzash ndaj përfaqësuesve të LSI-së dhe Monika Kryemadhit se po tentojnë të blejnë vota në Lezhë.
Ambasadori amerikan ka vizituar dhe disa qendra votimi në Lezhë. /OraNews/

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *