Home / Lajme / Maqedoni / Mali Sharr do të shpallet zonë e mbrojtur, prezantimi publik të martën në UEJL

Mali Sharr do të shpallet zonë e mbrojtur, prezantimi publik të martën në UEJL

24 qershor-
Si që njoftojnë nga ministria e mjedisit jetërsor dhe planifikimit hapsinor, në prezantimin publik pritet prania e komuinitetit shkencor, kryetarëve të komunave të cilët gravitojnë në këtë zonë, përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare, përfaqësues të organizatave joqeveritare dhe mediave.

Me datë 30 qershor 2015 (e martë), me fillim në ora 12:00 në Institutin e Mjedisit Jetësor dhe Shëndetësisë pranë Universitetit të Evropës Juglindore, Tetovë do të mbahet prezantimi publik i aktiviteteve për shpalljen e Malit Sharr për zonë të mbrojtur.

Si që njoftojnë nga ministria e mjedisit jetërsor dhe planifikimit hapsinor, në prezantimin publik pritet prania e komuinitetit shkencor, kryetarëve të komunave të cilët gravitojnë në këtë zonë, përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare, përfaqësues të organizatave joqeveritare dhe mediave.

“Kjo ngjarje ka për qëllim që të sigurojë transparencën e aktiviteteve si dhe mundësinë që opinioni publik jo vetëm që të informohet mirë por edhe të kyçet në vetë procesin ende në fazën e tij të hershme.”thonë nga MMJPH.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *