Home / Lajme / Maqedoni / Mitko Çavkov sot do të shkojë në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë

Mitko Çavkov sot do të shkojë në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë

22 qershor-
Qëllimi i vizitës, siç informojnë nga MBP-ja, është të bëhet shqyrtim i situatës aktuale në zonën e kësaj bashkësie lokale dhe bashkërisht të konfirmohen prioritetet për veprim dhe përforcim të komunikimit mes policisë dhe qytetarëve.

Ministri i Punëve të Brendshme Mitko Çavkov dhe drejtori i BSP Goranço Savakovski sot do të realizojnë takim pune me përfaqësuesit e bashkësisë lokale “Lagja e Trimave” në Kumanovë dhe me përfaqësuesit e sektorit joqeveritar.

Qëllimi i vizitës, siç informojnë nga MBP-ja, është të bëhet shqyrtim i situatës aktuale në zonën e kësaj bashkësie lokale dhe bashkërisht të konfirmohen prioritetet për veprim dhe përforcim të komunikimit mes policisë dhe qytetarëve.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *