Home / Lajme / Rajon / Mogherini nis takimin me delegacionin e Kosovës

Mogherini nis takimin me delegacionin e Kosovës

29 qershor-Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e saj, Maja Kocijançiç me anë të një postimi në Twitter.

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini ka nisur takimin me delegacionin e Kosovës në Bruksel.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e saj, Maja Kocijançiç me anë të një postimi në Twitter.

Pas delegacionit të Kosovës, Mogherini do të takohet me atë të Serbisë, e në fund do të mbahet dhe takimi i përbashkët.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *