Home / Lajme / Maqedoni / Përleshje me thika në mes 50 emigrantëve

Përleshje me thika në mes 50 emigrantëve

19 qershor-Siç njofton Ministria e Brendshme, pasi u morrën masat 20 njerëz shtetas afganë të cilët kanë sulmuar emigrantët e tjerë u arratisën në drejtim të vijës kufitare, dhe gjatë kontrollit në terren është gjetur një emigrant nga Siria me plagë i shkaktuar nga një objekt i mprehtë që u transferua menjëherë në Qendrën medicionale në Gjevgjeli

Oficerët e policisë nga stacioni në Bogorodicë dje rreth orës 12, pas kryerjes së kontrollit në vendin e quajtur “Ura e Hekurt”, kanë vënë re një grupi të madh të emigrantëve, nga të cilët 50-të prej tyre janë përleshur mes veti, dhe në rrahje kanë përdorur edhe thika dhe hanxhar.

Siç njofton Ministria e Brendshme, pasi u morrën masat 20 njerëz shtetas afganë të cilët kanë sulmuar emigrantët e tjerë u arratisën në drejtim të vijës kufitare, dhe gjatë kontrollit në terren është gjetur një emigrant nga Siria me plagë i shkaktuar nga një objekt i mprehtë që u transferua menjëherë në Qendrën medicionale në Gjevgjeli, pas kujdesit mjekësor, migranti së bashku me katër anëtarët e familjes së tij u dërguan në Qendrën e pranimit për azil në Shkup.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *