Home / Lajme / Maqedoni / Përmendorja e Mbretit Samoil në Sofje 50 mijë euro, në Shkup 1,5 milionë euro

Përmendorja e Mbretit Samoil në Sofje 50 mijë euro, në Shkup 1,5 milionë euro

9 qershor-Ky krahasim është bërë nëpërmjet rrjeteve sociale, ku janë shfaqur të dhënat se Autoriteteve të Sofjes rreth çmimit se sa kushtuar ngritja e kësaj përmendoreje, por e njejta edhe me ate në Shkup, ku shihet një dallim i madh.

Prmendorja e Mbretit Samoil në Sofje dhe tjetra në Shkup kanë dallime të mëdha, jo vetëm në përmbajtjen e saj dhe pozicionimin, por edhe dallimi i madh në koston e realizimit të këtij projekti.

Derisa përmendorja e kësaj figure historike bullgare, por që pretendohet edhe si sllavomaqedonase në Sofje ka kushtuar rreth 50 mijë euro, në Shkup përmendorja e vendosur ka kushtuar 1,5 milion euro.

Ky krahasim është bërë nëpërmjet rrjeteve sociale, ku janë shfaqur të dhënat se Autoriteteve të Sofjes rreth çmimit se sa kushtuar ngritja e kësaj përmendoreje, por e njejta edhe me ate në Shkup, ku shihet një dallim i madh.

Qytetarët do të duhet të vlerësojnë dallimin e madh, por edhe tërë projektin e përmendoreve “Shkupi 2014″ që ka kushtuar mbi gjysmëmiliardë euro

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *