Home / Lajme / Maqedoni / Plaku nga Xhepçishti sulmon me thikë 26 vjeçarin nga Neproshteni

Plaku nga Xhepçishti sulmon me thikë 26 vjeçarin nga Neproshteni

16 qershor-
Më vonë policia e Tetovës kanë marrë 63 vjeçarin G.M ku kanë konfirmuar dhe konfiskuar thikën e tij ku më pastaj policia ka punuar për zbardhjen e plotë të rastiti. Pas zbardhjes së plotë G.M do të përballet me dorëzimin e duhur.

Dje rreth orës 8.30 minuta 63 vjeçari G.M nga Xhepçishti ka sulmuar me thikë 26 vjeçarin SH.M nga Neproshteni, raporton TetovaSot. Ngjarja ka ndodhur në Xhepçisht gjatë trafikut pas zënkes verbale G.M ka nxjerur një thikë të vogël ka prerë krahun e majtë të 26 vjeçarit Sh.M ku më pastaj një grup njerëzish kanë arritur të ndajnë. Pas ndarjes Sh.M është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës.

Më vonë policia e Tetovës kanë marrë 63 vjeçarin G.M ku kanë konfirmuar dhe konfiskuar thikën e tij ku më pastaj policia ka punuar për zbardhjen e plotë të rastiti. Pas zbardhjes së plotë G.M do të përballet me dorëzimin e duhur.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *