Home / Lajme / Maqedoni / Policia ndalon kumanovarin që kërkonte para në emër të ‘Iliridës’

Policia ndalon kumanovarin që kërkonte para në emër të ‘Iliridës’

19 qershor-Disa herë i është lajmëruar dhe i ka dërguar porosi personit me inicijale M.M., nga Likova, duke iu kërcënuar. I ka kërkuar ‘’ndihmë’’ në vlerë prej 3,000 euro, dhe është prezentuar si pjestarë i grupit paraushtarak ‘’ILIRIDA’’.

Ndaj një qytetari nga Kumanova, është ngritur padi penale për shantazhim, sepse gjat vitit të kaluar i është kërcënuar një qytetari kumanovar nga Likova, duke i kërkuar 3.000 euro si ndihmë.

Sektori per Pune te Brendshme (SPB) Kumanovë thotë se bëhet fjalë për 47 vjeçarin A.Z , i cili në vitin 2014, disa herë i është lajmëruar dhe i ka dërguar porosi personit me inicijale M.M., nga Likova, duke iu kërcënuar. I ka kërkuar ‘’ndihmë’’ në vlerë prej 3,000 euro, dhe është prezentuar si pjestarë i grupit paraushtarak ‘’ILIRIDA’’.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *