Home / Lajme / Maqedoni / Promovohen donacionet dhe blerjet vetanake

Promovohen donacionet dhe blerjet vetanake

5 qershor-. Këta mjete u siguruan në partneritet me kompaninë “Pakomak” dhe “NPK”.

Në ambientet e NJ.P. “Higjiena Komunale” në kuadër të NPK-së, në prezencën e kryetares së komunës së Tetovës Teuta Arifi dhe drejtorit të ndërrmarjes Xhelal Ceka u bë promovimi i furnizimeve të reja si: kamionë, automjetin e tipit “Sweeper” i cili përveç pastrimit të pluhurit në rrugë poashtu bën edhe pastrimin e grimcave ndotëse dhe të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve, si dhe kontejnerë të rinj. Këta mjete u siguruan në partneritet me kompaninë “Pakomak” dhe “NPK”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *