Home / Lajme / Maqedoni / Qeni kafshon 40 vjeçarin nga Tetova

Qeni kafshon 40 vjeçarin nga Tetova

23 qershor-40 vjeçari ka qenë duke luajtur me fëmijët në shtëpinë e tij ku papritur është hedhur qeni “Kangal” ku e ka kafshuar dhe ka shkaktuar plagë në dorën e majtë.

Dje rreth orës 15.00 në rrugën 146 afër Arabatit në Tetovë është sulmuar 40 vjeçari V.Z nga një qen i racës “Kangal”.
40 vjeçari ka qenë duke luajtur me fëmijët në shtëpinë e tij ku papritur është hedhur qeni “Kangal” ku e ka kafshuar dhe ka shkaktuar plagë në dorën e majtë. 40 vjeçari V.Z është dërguar menjëherë në spitalin e Tetovës ku ia kanë qepur disa plagë të shkaktuara nga kafshimi i qenit.
Policia ka kryer hetim dhe kanë biseduar me 40 vjeçarin V.Z për të marrë masat e zbardhjes së ngjarjes dhe i kujt është qeni.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *