Home / Lajme / Maqedoni / Rashiti: Policia maqedonase më rrethoi makinën me automatikë

Rashiti: Policia maqedonase më rrethoi makinën me automatikë

16 qershor-
Rashiti, përmes një njoftimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka treguar se policia maqedonase e ka trajtuar atë si një terrorist, përkundër faktit, se ai gjatë ditës dhe javëve të fundit kishte hyrë e dalë në Maqedoni

Policia maqedonase gjatë ditës së sotme ka ndalur njohësin e çështjeve të sigurisë, Naim Rashiti, të cilin e kanë rrethuar me automatik.

Rashiti, përmes një njoftimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka treguar se policia maqedonase e ka trajtuar atë si një terrorist, përkundër faktit, se ai gjatë ditës dhe javëve të fundit kishte hyrë e dalë në Maqedoni, transmeton zeri.info.

Njoftimi i plotë i Rashitit:

Policia maqedone te pajisur me automatik ta rrethon veturen ne kufi, edhe ate ne dalje te kufirit, ta kontrollon veturen , te merr ne pyetje, te pyet pse me dokumente e me tabela te Presheves, po shkon ne Prishtine. Te trajton si terorist, duke e pare se sot ne mengjes kam hy ne kufi e keto jave me dhjetra here kam hy e dal nga Maqedonia.

Ndersa gupe te armatosura nga Kosova kane hyre lirshem e me trajtim te vecante keta muajt e fundit.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *