Home / Lajme / Maqedoni / Reshje bore në Kodrën e Diellit

Reshje bore në Kodrën e Diellit

29 qershor-Pamjet janë regjistruar nga shoqata e alpinistëve “Argentus Maunt” nga Tetova, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe portali i specializuar për parashikime meteorologjike Metopro.

Natën mes 26 dhe 27 qershorit në një lartësi mbidetare 2.650 metra, mbi kodrën e Diellit, në lokacionin e quajtur Maja e Titos që është edhe maja më e lartë e Malit Sharr, janë rregjistruar rreshje të borës të cilat janë të pazakonta për këtë periudhë. Pamjet janë regjistruar nga shoqata e alpinistëve “Argentus Maunt” nga Tetova, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe portali i specializuar për parashikime meteorologjike Metopro.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *