Home / Lajme / Maqedoni / Reshjet përmbysin disa lagje të Shkupit

Reshjet përmbysin disa lagje të Shkupit

17 qershor-
Meteorologët parashikojë që edhe nesër paradite të mbajë mot me diellë dhe vapë, ndësa gjatë orëve të pasdites me reshje të shiut. Moti i ngjajshëm do të jetë deri në fund të javës.

Reshjet intensive të shiut sot kanë përmbytur një pjesë të Shkupit.

Në disa lagje reshjet e shiut kanë bllokuar rrugë, ndërsa gjendja më e rëndë ka qenë në Lagjen Kisella Vodë, transmeton Plusinfo.
Moti i keq me shi të rrëmbyeshëm ka përfshirë tërë kryeqytetin, por edhe qytete të tjera.

Meteorologët parashikojë që edhe nesër paradite të mbajë mot me diellë dhe vapë, ndësa gjatë orëve të pasdites me reshje të shiut. Moti i ngjajshëm do të jetë deri në fund të javës.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *