Home / Lajme / Maqedoni / Rrotullohet BMW-ja, dy të lënduar në Brevenicë

Rrotullohet BMW-ja, dy të lënduar në Brevenicë

22 qershor-Drejtuesi i veturës ka marrë lëndime të lehta ku është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku pas mjekimit është lëshuar në shtëpi, ndërsa shoqëruesja e tij 21 vjeçarja N.S gjithashtu nga Brevenica ka marrë lëndime të rënda dhe është dërguar në spitalin Klinik në Shkup.

Mbrëmë rreth orës 2.00 në rrugën regjionale Tetovë- Volkovi në Brevenicë një veturë BMW me targa të Tetovës drejtuar nga 29 vjeçari nga Brevenica I.P ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në ara ku mbeten dy të lënduar. Drejtuesi i veturës ka marrë lëndime të lehta ku është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku pas mjekimit është lëshuar në shtëpi, ndërsa shoqëruesja e tij 21 vjeçarja N.S gjithashtu nga Brevenica ka marrë lëndime të rënda dhe është dërguar në spitalin Klinik në Shkup.

Ekipet hetimore dhe policia kanë marrë të gjitha masat për zbardhjen e aksidentit. Siç mësohet dëmet materiale afërsisht janë 100 mijë denarë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *