Home / Lajme / Rajon / Saimir Tahiri: Ata që vunë dorë mbi ty u arrestuan, Ibrahim!

Saimir Tahiri: Ata që vunë dorë mbi ty u arrestuan, Ibrahim!

28 qershor-Me ne fund drejtesi, per ty Ibrahimin, per vete banoret e Lazaratit, per qytetaret e ndershem qe duan nje Shqiperi te drejte e perfundimisht te lire nga kercenimi i frikes.

Menjëherë pas arrestimit të dy vëllezërve Arbion dhe Alban Aliko ka reaguar ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Me anë të një statusi në Facebook Tahiri tha se drejtesia u vu në vend.

“Koleget e tu kryen pune Ibrahim. Ata qe ngriten dore mbi ty, u arrestuan per tu vene para drejtesise.

Me ne fund drejtesi, per ty Ibrahimin, per vete banoret e Lazaratit, per qytetaret e ndershem qe duan nje Shqiperi te drejte e perfundimisht te lire nga kercenimi i frikes.

Faleminderit te gjitheve, burra e gra ne Policine e Shtetit, e mbi te gjitha qytetare pafund qe mbeshtetet fort Policine gjate ketyre oreve te veshtira per te gjithë”, shkruan Tahiri.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *