Home / Lajme / Maqedoni / Si e fitoi “firma e Hakiut” Zonën e Lirë në Tetovë (Bomba 38)

Si e fitoi “firma e Hakiut” Zonën e Lirë në Tetovë (Bomba 38)

16 Qershor – Bomba e 38 shpalos se si Zona e Lirë Ekonomike në Tetovës, i është dhënë “firmës së Hakiut” edhe pse kësaj ndërmarrje i ka munguar një dokument, për dallim nga kompania turke e cila ka pasë dokumentacionin e kompletuar.

Lideri i LSDM-së ka shpalosur një bisedë e cila sipas tij dëshmon se si Zona e Lirë Ekonomike në Tetovës, i është dhënë “firmës së Hakiut” edhe pse kësaj ndërmarrje i ka munguar një dokument, për dallim nga kompania turke e cila ka pasë dokumentacionin e kompletuar. Bëhet fjalë për dy biseda mes Artan Grubit dhe Ali Ahmetit, ku përmendet edhe drejtori i televizionit Alsat-M. Përcilleni bombën e 38-të prej fillimit deri në fund, sepse është bomba më interesante që është prezantuar deri më sot.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *