Home / Lajme / Maqedoni / 30 ditë paraburgim për dy vrasësit e dyshuar të Komandant Shqiponjës

30 ditë paraburgim për dy vrasësit e dyshuar të Komandant Shqiponjës

25 Korrik – Dy të dyshuarit për vrasjen e Xhemail Rexhepit- Komandant Shqiponjës u dënuan me 30 ditë paraburgim. Tek to është gjetur edhe arma me të cilën është kryer vrasja.

Dy të dyshuarit për vrasjen e Xhemail Rexhepit- Komandant Shqiponjës u dënuan me 30 ditë paraburgim. Tek to është gjetur edhe arma me të cilën është kryer vrasja.

Nga Prokuroria publike informuan se prokurori kompetent ka kryer ekspertizë në vend ngjarje dhe ka dhënë urdhër për kryerjen e obduksionit dhe ekspertizës së armëve dhe dëshmive video.

Vrasja e Komandant Shqiponjës është incizuar nga 12 video kamera, shkruan Utrinski Vesnik.

Tash për tash organet kompetente nuk dolën me informacione më të zgjeruara për vrasjen

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *