Home / Lajme / Maqedoni / Ademi në takim ministror për arsimin në Vlorë

Ademi në takim ministror për arsimin në Vlorë

2 korrik-Në kuadër të takimit, ministri Ademi dhe homologia e tij shqiptare Lindita Nikolla do të nënshkruajnë Marrëveshje për bashkëpunim në fushën e arsimit midis dy vendeve

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi sot dhe nesër në Vlorë, në Republikën e Shqipërisë, do të marrë pjesë në takimin e katër ministror “Platrforma e Ballkanit Perëndimor për arsim dhe trajnim”.

Në kuadër të takimit, ministri Ademi dhe homologia e tij shqiptare Lindita Nikolla do të nënshkruajnë Marrëveshje për bashkëpunim në fushën e arsimit midis dy vendeve. Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Vlorë do të realizojë edhe disa takime bilate

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *