Home / Lajme / Maqedoni / Aksident tragjik në Shkup: Një vajzë 17 vjeçare ka ndërruar jetë

Aksident tragjik në Shkup: Një vajzë 17 vjeçare ka ndërruar jetë

8 korrik-Deshmitarët e rastit thonë se vetura ka humbur kontrollin dhe ka përplasur vajzën e cila ka qëndruar në vendkalim për këmbësorë, më pas vetura ka mbaruar në dyqanet në afërsi.

Një vajzë 17 vjeçarë ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes pasi një veturë me shpejtësi të madhe është përplasur në të. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Kapishtec të Shkupit në afërsi të Q.T Zebra.

Deshmitarët e rastit thonë se vetura ka humbur kontrollin dhe ka përplasur vajzën e cila ka qëndruar në vendkalim për këmbësorë, më pas vetura ka mbaruar në dyqanet në afërsi.

Shoferi i veturës është dërguar në spital.

Policia është ende në vendin e ngjarjes duke inspektuar rrethanat e fatkeqësisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *