Home / Lajme / Maqedoni / “Alfa” gjatë qershorit arrestoi 175 veta

“Alfa” gjatë qershorit arrestoi 175 veta

5 korrik-
Gjatë kontrolleve dhe operacioneve të realizuara janë legjitimuar 926 veta, janë kontrolluar 242 makina, ndërsa me këtë rast 175 veta janë ndaluar, për shkak të padive të ndryshme penale.

Njësiti policor “Alfa” në Maqedoni gjatë muajit të kaluar ka arrestuar 175 persona.

Gjatë kontrolleve dhe operacioneve të realizuara janë legjitimuar 926 veta, janë kontrolluar 242 makina, ndërsa me këtë rast 175 veta janë ndaluar, për shkak të padive të ndryshme penale.

Mbi 32 veta janë dërguar menjëherë në gjykata për t’iu shqiptuar dënimet, 13 vende janë dërguar në burgje për të vuajtur dënimin dhe raste të tjera.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *