Home / Lajme / Rajon / Arrestohet Sulejman Osmani

Arrestohet Sulejman Osmani

8 korrik-
Arrestim e Sulejman Osmanit i njohur si Komandat Sula e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Pjesëtari i grupit të Kumanovës i cili arriti të arratisej nga policia maqedonase, Sylejman Osmani, është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai u kap pas dy muajsh arrati nga një fletëarresti të lëshuar nga Maqedonia.

Arrestim e Sulejman Osmanit i njohur si Komandat Sula e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Po mund te ju konfirmoj se në bazë të një urdhër-arresti ndërkombëtar te lëshuar nga Maqedonia, dje Policia e Kosovës ka arrestuar një person te dyshuar (S.O.), i cili dyshohet te jete i përfshirë ne rastin e Kumanovës. Personi i dyshuar është arrestuar ne një shtëpi banimi ne fsh. Letnic te Komunës se Vitisë. Tek personi i dyshuar është gjetur dhe konfiskuar një revole TT me disa municion. Te gjitha veprimet policore janë kryer ne koordinim me prokurorin kompetent”, ka deklaruar Baki Kelani, zëdhënës i policisë së Kosov

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *