Home / Lajme / Maqedoni / Atmosfera shumë e nxehtë në selinë e BE-së, sillen edhe ventilatorë!

Atmosfera shumë e nxehtë në selinë e BE-së, sillen edhe ventilatorë!

14 korrik-Siç shihet atmosfera ka nis të nxehet, derisa sa negociatat po vazhdojnë, ku pas një ore nga arritja e liderit të LSDM, Zoran Zaev ka mbërritur edhe kryeministri Nikolla Gruevski.

Në takimin që po mbahet në rezidencën e BE-së në Përzhino janë sjellë edhe ventilatorë për ftohje.

Siç shihet atmosfera ka nis të nxehet, derisa sa negociatat po vazhdojnë, ku pas një ore nga arritja e liderit të LSDM, Zoran Zaev ka mbërritur edhe kryeministri Nikolla Gruevski.
Është njoftuar se negociatat do të zhvillohet veçmas, por që nga ardhja e liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, Zaev ka qëndruar në rezidencë.

Brenda rezidencës përveç Komisioneriit Johannes Hahn dhe tre euro deputetëve, është edhe ambasadori i SHBA-së në Maqedoni, Jess Bailey./

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *