Home / Lajme / Maqedoni / Dizeli lirohet, benzinat shtrenjtohe

Dizeli lirohet, benzinat shtrenjtohe

13 korrik-Çmimi me pakicë i Eurodizelit do të arrijë 53,50 denarë për litër, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për amviseri 42 denarë. Ulet edhe çmimi i mazutit dhe do të arrijë 26,3 denarë për kilogram.

Çmimi me pakicë i benzinave nga sot në mesnatë do të rritet për gjysmë denar, ndërsa dizeli do të ulet për 1,5 denarë.

Sipas vendimit të Komsionit Rregullator për Energjitikë, çmimi i ri i Eurosuperit BS – 95 arrin 71,50 denarë për litër, ndërsa i Eurosuperit BS-98 do të jetë 73,50 denarë për litër.

Çmimi me pakicë i Eurodizelit do të arrijë 53,50 denarë për litër, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për amviseri 42 denarë. Ulet edhe çmimi i mazutit dhe do të arrijë 26,3 denarë për kilogram.

Çmimi mesatar i naftës së papërpunuar në tregun botëror arrin 58,6 dollarë për barel, ndërsa kursi i denarit në krahasim me dollarin 55,66 denarë për dollar.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *